szkola patent 200x200 001a

 

Szkoła Żeglarska "PATENT"
kpt Krzysztof Śliwicki
Dziadkowo 44
56-330 Cieszków

Tel. kom.: +48 603 313477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: kursy-zeglarskie.pl

 

Szkoła

Szkoła Żeglarska PATENT działa od 1996r. Naszym celem jest propagowanie żeglarstwa wśród osób w różnym wieku oraz dzielenie się z nimi naszą pasją. Poza szkoleniem zajmujemy się także żeglarstwem rekreacyjnym, zarówno śródlądowym jak i morskim.

Oferta

Organizujemy kursy na patent żeglarza jachtowego oraz jachtowego sternika morskiego. Terminy szkoleń na patent żęglarza jachtowego ustalamy indywidualnie i dopasowujemy je do potrzeb kursantów.

W okresie wakacyjnym prowadzimy obozy stacjonarne a w całym sezonie nawigacyjnym szkolenie weekendowe. Uczestnicy obozów stacjonarnych mają zapewnioną opiekę wychowawczą oraz bardzo dobre warunki socjalne. Dogodne terminy szkolenia na kursach weekendowych umożliwiają zdobycie solidnych umiejętności i wiedzy także osobom pracującym. Szkolenie prowadzimy na kabinowych jachtach mieczowo-balastowych długości około 7m, czyli takich, jakich używa się podczas egzaminu oraz jakich najczęściej używa się do turystyki np. na Mazurach.

Kursy na patent żeglarza jachtowego

Wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu i czynności związane z wydaniem dokumentu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu w sprawie uprawiania żeglarstwa:

  • Egzamin na stopień żeglarza jachtowego — 250 PLN
  • Egzamin na stopień sternika jachtowego — 350 PLN
  • Patent żeglarza jachtowego — 50 PLN

(Uczniom i studentom w wieku do 26 lat przysługuje zniżka 50%)

Kadra

Nasi instruktorzy to pasjonaci żeglarstwa posiadający kwalifikacje zgodne z wymogami GKSz PZŻ. Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego jest kapitan jachtowy Krzysztof Śliwicki - instruktor z wieloletnim doświadczeniem.

Jezioro

Jezioro Powidzkie jest jednym z jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego. Jako największe jezioro w Wielkopolsce posiada wiele walorów turystycznych i wypoczynkowych.